Infrapanely

Elektrické vykurovanie infrapanelmi

Vykurovanie domácností pomocou infračerveného žiarenia je pre nás relatívne nový koncept. Narastajúcu popularitu však ukazuje súčasný veľký dopyt po tomto druhu kúrenia. Infrapanely sprostredkúvajú elektrické vyhrievanie domácností a sú zaujímavým a hlavne účinným spôsobom, akým môžete ohrievanie Vášho domu povýšiť na novú úroveň. Akým princípom vlastne infračervené panely fungujú a aké výhody so sebou prinášajú?

 

Princíp infrapanelov

Infrapanely sú energeticky efektívnejšie ako ostatné konvenčné radiátory. Klasické radiátory vyhrievajú v miestnosti vzduch, ktorý neskôr zahreje nás ľudí. Tento proces môže trvať dlhú dobu a často nie je dostatočne efektívny. Navyše, ak počas kúrenia otvoríte okno, teplo sa narýchlo vytratí a vy budete musieť kúriť odznovu. Takto sa stratí značné množstvo času a najmä peňazí.

 

Sálavý spôsob vykurovania

Ohrievače z tejto kategórie, ktoré sú založené na princípe infračerveného žiarenia, nevytvárajú takmer žiadne tepelné straty. Na rozdiel od prvého typu radiátorov, pomocou infrapanelov ohrievajú okolité predmety, napríklad steny, nábytok, či iné. Naakumulované teplo v objektoch do niekoľkých minút začne pôsobiť do okolitého priestoru. Využitie tohto fyzikálneho spôsobu je podobné javu, akým slnečné žiarenie ohrieva objekty v prírode. Znamená to, že je prirodzené a nepredstavuje pre ľudské telo žiadne nebezpečenstvo.

Pestré funkcie

Keďže infrapanely nevyužívajú na prenos tepla vzduch ani kvapalinu, prakticky sa s nimi nespája žiadne opotrebovanie. Alergici sa nemusia báť prachových častí v miestnosti, pretože infračervené žiarenie nevytvára cirkuláciu vzduchu. Je malá pravdepodobnosť mechanického zlyhania jak pri klasickom radiátore, ktorý by si vyžadoval čistenie korózie a vodného kameňa, odvzdušnenie a podobne.

Sálavé teplo zohreje každý predmet v priestore úplne rovnomerne. Z izby neunikne teplo ani pri vetraní, pretože pri tomto type kúrenia sa neohrieva a nestúpa teplota vzduchu. S panelovými ohrievačmi je spojených aj niekoľko zdravotných výhod. Keď absorbujete infračervené žiarenie, môže to zvýšiť cirkuláciu krvi vo Vašom tele. Žiarenie posilňuje imunitu, detoxikuje a uvoľňuje kĺby. Je tu teda istá podobnosť s infra-saunou, ku ktorej by sme mohli prirovnať pozitívne zdravotné účinky.

 

 

0% strata účinnosti za 40 rokov.

 

Prémiové Wifi Smart infrapanely

Prémiové sklenené Wifi Smart infrapanely

Príslušenstvo k prémiovým infrapanelom

Infrapanely s nízkou povrchovou teplotou

5 db termék

Infrapanely vyrobené technológiou M-Ceramics

Ecosun U+ je rozšírenie série legendárnych panelov Ecosun 300/600/700 U.  Jedná sa o vynikajúci rokmi preverený infrapanel, ktorý ponúka maximálnu kvalitu pri zachovaní veľmi priaznivej ceny. Navyše je vybavený tepelnou poistkou, ktorá dáva panelu viac možností využitia aj pre zvislú montáž.

Zrkadlové infrapanely

Obrazové infrapanely

Farebné sklenené infrapanely

Inštalácia a stavba infrapanelov

Infrapanely majú širokú škálu možností na montáž. Inštalácia na strop zabezpečí rýchle zohriatie podlahy, ktorá vzápätí bude sálať teplo späť do miestnosti. Fungujú veľmi účinne, aj keď sú pripevnené na stenách. Môžu byť nainštalované aj v prístavbách, kúpeľniach, či exponovaných častiach domu, ktoré potrebujú dodatočné vykurovanie.

Samotné infračervené panely sú vyrábané z hliníka. Hliníkový povrch dosahuje teplotu 80 -95 stupňov, čo dáva vašej miestnosti pôsobivé teplo, zatiaľ čo panel všade naokolo vyžaruje infračervené lúče. Vzhľadom na to, že hliník sa môže kvalitne zahriať, odporúčame namontovanie panelov vysoko na stenu, aby sa predišlo drobným popáleninám.

Kategórie infrapanelov

Z kategórie infrapanelov exituje niekoľko rôznych typov. Biele a čierne infračervené vykurovacie panely sú viac diskrétnejšie, bývajú v sofistikovane premyslených veľkostiach, aby nezaberali veľa miesta a zároveň si plnili účel. Spomínané zrkadlové infrapanely sú pôsobivé, nevyzerajú jak typický ohrievač a hodia sa najmä do kúpeľní, či inej časti domu, s vyššou vlhkosťou. Zaujímavosťou je, že infračervené vykurovacie panely spĺňajú funkciu sálania tepla aj vtedy, keď je ich povrch skrášlený o fotografiu rodiny, obraz prírody, či iného dekoratívneho prvku.

Ak sa na infrapanel pozriete z hľadiska infračerveného žiarenia, môžete natrafiť na dva rôzne kategórie. Závisí to od vlnovej dĺžky, ktorá sa nachádza v určitej časti spektra. Prvé je infračervené žiarenie, ktoré sa v spektre nachádza skoro najvzdialenejšie. Druhým typom je žiarenie, ktoré nie je na úplnom konci spektra vlnových dĺžok, avšak je bližšie ako to prvé. Každý z nich sprevádza iný výkon a teplota, ktorú sálajú do okolia.

 

Dekoratívne infrapanely

Technológia infrapanelov je sprevádzaná moderne pôsobiacim štýlom a dizajnom. Môžu byť zamaskované v podobe zrkadiel, dajú sa zavesiť na stenu, alebo dokonca pripevniť na strop. S okolím obývacieho priestoru sa dajú zladiť tak, že málokto bude vedieť, kde ich má hľadať.

Štvorcové, či obdĺžnikové tvary doplnené o hliníkový rám dodajú infrapanelom nádych elegancie. Zvoľte si neutrálnu čiernu, alebo bielu farbu, ktorá sa hodí k akémukoľvek štýlu Vášho obývacieho priestor. V kúpeľke Vám infrapanel poslúži ako zrkadlo a vďaka vyhrievaniu sa nezarosí a vy ho tak môžete neobmedzene využívať.

 

 

 

Aký výkonný infrapanel potrebujem?

 

 

On-line kalkulačka

 

Pomocou našej online kalkulačky zistite, aký výkonný infrapanel potrebujete do Vášho domova a akú spotrebu môžete očakávať.

 

 

Inteligentné termostaty

Najpríjemnejší pocit z vykurovania vieme ľahko dosiahnuť s inteligentným ovládaním. Inteligentné termostaty Sundirect sú prvé riadiace systémy navrhnuté špeciálne pre infrapanely. S týmito inteligentnými termostatmi môžete plne ovládať svoje infračervené vykurovacie panely Wi-Fi a proaktívne šetriť energiu pomocou jedinečných pokročilých funkcií. Tieto termostaty môžete násjť v našom menu.

Smart1.0 - programovateľný bezdrôtový termostat na batérie

Smart1.0 Pro - káblový, WiFi kompatibilný bezdrôtový termostat

Smart Plug - WiFi kompatibilný bezdrôtový zásuvkový termostat

Regulácia teploty cez Wifi

Existuje viac možností pre zabezpečenie spojazdnenia a ovládania radiátorov. Pokiaľ je reč o infrapaneloch, okrem zásuvkového termostatu, sa môžu prepojiť s bezdrôtovým termostatom – takzvaným Wifi termostatom. Ide o inteligentné zariadenie a majiteľom domu ponúka neobmedzenú kontrolu nad teplotou. Bežný termostat má tiež všetky základné funkcie ovládania, no s Wifi funkciou je ovládanie navyše k dispozícií na diaľku. Wifi termostaty tiež ponúkajú vylepšené vlastnosti, napríklad plánovanie teploty v špecifických časoch.

Akým spôsobom funguje Wifi termostat?

Pripojenie medzi infrapanelom a inteligentným termostatom (príslušenstvo) sa dosahuje prostredníctvom internetovej siete (skratka v angličtine je IP) a rovnako jak počítač, aj termostat má teda prístup na internet. Na prepojenie s Wifi termostatom môžete použiť rôzne metódy vrátane tabletov a aplikácií pre smart telefóny. Toto pripojenie sa používa na priamy prístup k ovládacím prvkom a okrem regulácie teploty môžu zhromažďovať rôzne formy údajov, aby sa do budúcna dosiahla čo najstabilnejšia a najvyhovujúcejšia teplota. Jednoduché príkazy zahŕňajú aj vypnutie vykurovania, keď je celá rodina  vonku, alebo na výlete. V našom menu si môžete vybrať pre Vás ten najvhodnejší WiFi termostat.

V čom spočíva výhoda Wifi ovládania?

V zásade ide o efektivitu prostredníctvom lepšej kontroly nad reguláciou teploty. Prehľadne spracované možnosti na termostate Vám umožnia lepšie regulovať vyhrievanie domova, pričom účinnosť je prekvapivo vysoká. Domovy s Wifi termostatom môžu každý rok pri správnom používanie ušetriť nemalé množstvo peňazí. Vytvorte si vlastné a účinné vykurovanie po celý rok, aby ste sa nemuseli každý deň zaoberať pridávaním a odoberaním stupňov na ovládaní.

Certifikáty

Sundirect Certificates 2

„Alexa, zapni kúrenie!“

Ovládajte svoj bezdrôtový infrapanel pomocou Alexi!

Ovládanie kúrenia sa v dnešnej dobe stalo veľmi jednoduchým a hospodárnym. Pomocou hlasového ovládania Alexa nastane okamžité spojenie s Premium smart infrapanelom. Jednoducho len poproste Alexu akú teplotu si prajete, vy sa len pohodlne usaďte a užívajte si príjemné teplo vo Vašom domove.

Výpočet elektrického kúrenia

Kalkulačka infrapanelu

Vypočítajte si sami, aké výkonové infrapanely potrebujete pre váš domov.

Kalkulačka infračerveného kúrenia

Vypočítajte si sami, aké výkonové infračervené vykurovacie fólie potrebujete pre váš domov.

Kalkulačka elektrických konvektorov

Vypočítajte si sami, aké výkonové elektrické konvektory potrebujete pre váš domov.

Akou metódou esteticky skryť infrapanel?

Zopár zaujímavých riešení

 

1, Skryť do zrkadla!

Chcete, aby sa zrkadlo v kúpeľni viac nezarosovalo? Infrapanel je skvelým riešením za zrkadlom na stene v kúpeľni. Navyše s ním môžete vykurovať aj šatník, dodá toľko tepla koľko potrebujete. Môžete ho ovládať na diaľku, predprogramovať a kedykoľvek zmeniť. Toto riešenie je výbornou voľbou aj v kozmetických salónoch, kaderníctvach a tanečných štúdiách, alebo aj v showroome butiku.

2. Infrapanel do kúpeľne!

Infrapanel je obľúbeným a známym riešením sušenia uterákov v kúpeľniach, napríklad infračerveným ohrevom. Jako všetky infračervené vykurovacie zariadenia, aj kúpeľňový infrapanel  je možné naprogramovať, nastaviť a načasovať podľa potrieb, ktoré môžete nájsť v našom menu. Ochrana proti vlkosti a vode je IP44.

3. Obrázok na stene

Náš infrapanel sa maskuje v podobe obrazu na stene, dokonca aj nad tradičným infračerveným krbom, čím zaisťuje optimálne vykurovanie nehnuteľnosti bez toho, aby ste niekde videli radiátor.

4. Elektrické infra krby?

Infra krb je špeciálny infrapanel, ktorý vytvára príjemnú atmosféru. Môže byť  mimoriadne moderný, úplne staromódny, rustikálny alebo štýlový. Veľkou výhodou v porovnaní so skutočným krbom je, že je bezúdržbový a teplo, ktoré z neho vychádza nás príjemne zohreje.  Má vynikajúce vykurovacie vlastnosti a môže byť aj okázalou dekoráciou obytnej miestnosti.

Infrapanely
Infrapanely 1
Infrapanely 2

5. Kútik na čítanie.

Do kúta na čítanie môžeme umiestniť aj infrapanel, dokonca ním môžeme nahradiť lampu na čítanie, pretože môže fungovať aj ako samostatný zdroj svetla s LED osvetlením. Stropné panely sú tiež skvelým riešením pre udržanie našej čitárne o niekoľko stupňov teplejšiu jak zvyšok bytu.

 

6. Narodí sa dieťa?

Infrapanelmi (keramické alebo normálne) môžeme pomôcť udržiavať prostredie novorodenca a dojčaťa na rovnakej teplote. Môžeme si vybrať mobilný ohrievač, ktorým môžeme kúpeľňu, detskú izbu a jedáleň rýchlo vykúriť na rovnakú teplotu pomocou premiestniteľného infrapanelu.

7. Lampa, ktorá je súčasne aj radiátor.

Infrapanel sa dá využiť aj jak výborná osvetľovacia jednotka, keďže v kombinácii s ekonomickým osvetlením na báze LED môžeme k nášmu infrapanelu inštalovať aj doplnkový svetelný zdroj, náladové svetlo alebo hlavný svetelný zdroj.

 

8. Vykurovanie kontajnerov, vonkajších stanov a podobne

Zastaralé, nebezpečné vyhrievanie s plynovými fľašami môžeme nahradiť infračervenými vykurovacími telesami. Tie sa dajú umiestniť kamkoľvek, či už v interiéri alebo v exteriéri vieme uprostred zimy poskytnúť pohodlné teplo.

Ako vypočítame, počet a veľkosť potrebných panelov?

 

Ľahko si môžeme vypočítať, aký výkon je pre danú miestnosť ideálny a podľa toho vieme presne naplánovať naše náklady. Veľa závisí od toho, aká je izolácia, aké sú okná a čas strávený v danej miestnosti. Existuje jednoduchý vzorec, ktorým si môžeme ľahko vypočítať ideálnu veľkosť infrapanela. Vynásobíme  kubický meter priestoru s hodnotou  35 a získame požadovaný výkon (vo wattoch). Ak máme dobrú izoláciu, dobre tesniace okná a zvyšok budovy je vykurovaný, bude tento výpočet správny.

 

Rozmery

Infrapanel môže byť veľký ako kniha avšak aj veľký ako povrch steny, na ktorú sa umiestní.

 

Mobilný infrapanel

Prednosťou mobilných infrapanelov je, že sa dajú premiestňovať a  vykurovať tam, kde to najviac potrebujeme.

Príklad :

Peter prenajal obchod so slabším kúrením. Aby mal príjemné teplo v obchode, zvolil mobilný infrapanel  bez nutnosti budovania drahého vykurovacieho systému alebo drahého elektrického ohrievača.

S mobilným infrapanelom vieme poskytnúť kompletné riešenie aj vtedy, keď nie je plyn k dispozícii. Infrakúrenie je na rozdiel od mnohých iných foriem elek. vykurovania veľmi ekonomickou realizáciou.

Môže sa považovať infrapanel ako individuálna metóda vykurovania?

Infrapanelom je možné zabezpečiť prikurovanie do centrálne vykurovaného bytu, môžeme mať teplo pod kontrolou aj v dňoch, kedy by ústredné kúrenie viac nestačilo. Inštalácia infrapanelu na strop alebo bočnú stenu je výborným riešením vykurovania v malých, nepretržite využívaných miestnostiach jak je kúpeľňa, kaderníctvo alebo malý salón, ktorý v noci netreba vykurovať. Navyše pre kaderníctva či kozmetické salóny je infrapanel skrytý v zrkadle výborným a estetickým pomocníkom. Je to jednoduché a už nemusíme dávať priestor pre akýkoľvek radiátor. Jeho osvetlenie je navyše možné vyriešiť tisíckami spôsobov, čím salóny získajú exkluzívny efekt.

Výhodou energeticky úsporných infrapanelov je aj ovládateľnosť a programovateľnosť, ktorá nám na rozdiel od bežného, ​​najmä plynového vykurovania umožňuje vykurovať len vtedy a tam, kde to skutočne potrebujeme. Infrapanely je možné použiť aj na náhradu starého, zastaralého kúrenia vo víkendových domoch, rybárskych farmách, poľovníckych chatách či iných menej využívaných, málo vykurovaných objektov. Bezpečný a ľahko ovládateľný vykurovací ohrievač si môžete nainštalovať aj do dreveného domu. Pomalé vykurovanie je už minulosťou a taktiež môžete zabudnúť na rúbanie dreva, špinu a sadzu. Za zváženie stojí aj modernizácia nášho energetického zdroja, aby sa ekonomická prevádzka napríklad vďaka inštalácii solárnych panelov alebo využívaniu iných, alternatívnych systémov na výrobu energie ešte uľahčila. Za týchto podmienok vďaka Slnka môžete mať svoju réžiu dokonca zadarmo.

Prémiové Infrapanely – Spoľahlivá nemecká technológia uhlíkových kryštálov.

Prémiové Wifi infrapanely sľubujú kvalitu a zaujímajú popredné miesto medzi produktmi dostupnými na trhu. Nemecká kvalita zaručuje presnosť výrobných procesov, všetky naše infračervené panely sú pred opustením závodu podrobené samostatnej kontrole. Všetky kvalitné komponenty sú vyrábané v jednom závode.

 

Ponúkame jedinečnú verziu infrapanelov v porovnaní s našimi konkurentmi. Na výrobu uhlíkových kryštálov používame nemeckú technológiu, čo je vylepšená verzia uhlíkových vlákien. Táto technológia zabezpečuje rovnomerné ohrievanie povrchu infrapanelua a tým odstraňuje prehrievanie na určitých miestach. Záruka týchto kvalitných infrapanelov je dvojročná.

 

 

Lepší dizajn, vyššia účinnosť

 

Dizajn panelov je veľmi dôležitý pre efektivitu. Výrobca používa ľahký hliníkový alebo sklenený / zrkadlový povrch. Všetky z naších infrapanelov Premium Wifi Smart používajú správnu izoláciu a reflexnú vrstvu. Väčšina konkurentov nepoužíva izolačné materiály z dôvodu jednoduchších výrobných krokov, pričom ide o jeden z najdôležitejších konštrukčných faktorov. Vo vnútri panelov sa nachádza sklolaminátová izolácia s hrúbkou 3 mm, ktorá ešte viac znižuje energetické straty, výsledkom čoho je 7-8% úspora energie.

Často kladené otázky

9

Sú infrapanely bezpečné na dotyk?

Dotyk s akoukoľvek formou tepelného zdroja so sebou vždy prináša risk. Vykurovacie panely Vám neublížia, no nemusíte sa ich nutne dotýkať. Kľúčovou výhodou je, že môžu byť namontované vysoko na stene, až na strope, čím sa znižuje pravdepodobnosť náhodného dotyku, alebo pádu na ne.

9

Môžem ich namalovať??

V podstate áno, ale len tepelne odolnými farbami, aké sa používajú na klasické radiátory. Obyčajné farby na infrapaneloch zle schnú a ľahko sa poškriabu. Vo všeobecnosti vzhľad infrapanelov nepotrebuje zmenu v podobe maľovania, pretože vzhľad je sám o sebe elegantný a hodí sa do každej miestnosti v dome.

9

Ako blízko k nábytku môžem umiestniť infrapanel?

Infrapanely nezvyšujú teplotu vzduchu, avšak ohrievajú objekty v miestnosti. Tie by mali byť umiestnené tak, aby sálavé teplo z infrapanelu malo dosah na všetky z nich. Nábytok by preto nemal „krížiť cestu“ infrapanelom, ale môžete ho kľúčovo umiestniť tak, aby bol čo najbližšie a zároveň spriechodnil šírenie tepla všetkými smermi.

9

Aké sú výhody diaľkového infračerveného žiarenia v budove?

  • Ohrievanie ľudí, objektov a stavebných konštrukcií v rýchlom čase
  • Žiarenie zabraňuje tvorbe vlhkostí a plesní, čím zaisťuje čistejší a bezpečnejší vzduch
  • Minimálne plytvane teplom
  • Ekologická metóda vykurovania a investícia do budúcnosti
  • Zdravotné a relaxačné účinky

Kľúčové slová: menu, viac, príslušenstvo, cookies, nás, vybrať