Kalkulačka výkonu infrapanelu

Koľko energie potrebuje infrapanel? Vypočítajte si sami!

Výpočet spotreby infrapanelu

Výpočet spotreby infrapanela

Sprievodca výberu infrapanela podľa výkonu. Vypočítajte si očakávanú spotrebu energie. Postupujte podľa pokynov nižšie, aby ste zistili čo môžete očakávať pri používaní produktu. Vykonajte výpočty pre každú miestnosť samostatne.

O aký typ nehnuteľnosti sa jedná?

Počet vonkajších stien danej miestnosti?

Koľko vrstiev majú okná v danej miestnosti?

Rozmery miestnosti

Dĺžka (m):

Šírka (m):

Výška (m):

Predpokladaná spotreba energie Vašej nehnuteľnosti (W):

Obnoviť kalkulačku

Na základe výsledku si vyberte infrapanel z ponuky. Nie najvyšší výkon je najpohodlnejší. Pri nižších stropoch je vhodné inštalovať viac panelov s menším ako jeden s veľkým výkonom.

Oplatí sa investovať do infrapanelov?

GD400 Plus Black 1 262x300

Náklady na spotrebu elektrického vykurovania sú dnes stále obklopené mnohými mylnými predstavami. Infrapanel spotrebuje toľko energie, koľko je jeho menovitý výkon. Napríklad 500 W infrapanel spotrebuje 0,5 kWh. Prečo je však energia priameho vykurovania dôležitá? Niektoré ohrievače majú 105-110% účinnosť, ale podstatnú časť svojho výkonu využívajú na ohrev teplonosných médií. Infračervené vykurovanie pri nižších teplotách poskytuje rovnaký komfort ako iné vykurovania. Sálanie je najefektívnejší spôsob prenosu tepla, pretože nevyužíva vzduch ako tepelný nosič.

Okrem toho záleží na hrúbke stien, izolácii, kvalite okien atď. Infrapanely budeme používať ako doplnkové kúrenie k existujúcemu kúreniu alebo ako hlavné kúrenie.

Čo sa oplatí vedieť o tepelných stratách?

Celkové tepelné straty budovy sú cez fasádne steny, stropy a okná. Ich percentuálne rozdelenie však neukazuje očakávaný výsledok. Stenové konštrukcie: 55 % Dosky (podlahové, uzatváracie alebo podkrovné dosky): 30 % Dvere a okná: 15 %

 

Infrapanelový vykurovací systém využíva všetku energiu spotrebovanú na vykurovanie priestoru, nevznikajú žiadne vedľajšie produkty. Pri použití infrapanelu absorbovaný a prenášaný výkon sú rovnaké, infrapanel premení 100% absorbovanej energie na vykurovanie bez straty. Čím lepšie je budova izolovaná, tým je spotreba menšia a tým nižšie sú prevádzkové náklady. Spotrebu infrapanelu je možné určiť na základe energetickej straty budovy .

 

Správna regulácia vykurovania

Veľmi dôležitú úlohu pri výpočte spotreby infrapanelov zohráva aj výber správnej regulácie a optimalizácia počtu vykurovacích okruhov. Pri použití infrapanelových systémov môže mať každá miestnosť samostatný vykurovací okruh. Veľa ušetríme ak každú miestnosť vykurujeme časovo a teplotne podľa jej používania.

Použitím infrapanelu a jeho precíznym nastavením môžeme pomerne veľa ušetriť a dosiahneme rovnaký, alebo vyšší komfortný pocit tepla pri teplote o 2-4 °C nižšej ako v prípade iného kúrenia.