Vyhrievací kábel

  Vyhrievací kábel

Vyhrievací kábel

Je vám zima na nohy? Nainštalujte vykurovací vodič, s ktorým môžete komfortne vyhrievať podlahu. Nechcete začínať ráno s odpratávaním snehu? Potom zahrejte chodník a položte vykurovací kábel. Zo žľabu padajú cencúle, zohrejte aj žľab. Vykurovacie káble môžu byť umiestnené nielen pod akoukoľvek podlahovou krytinou či obkladom, ale môžu byť vedené aj potrubím a dokonca aj v potrubí. Touto technikou vieme udržiavať ideálnu teplotu kvapaliny v akomkoľvek potrubí. Či už potrebuje kábel so stálym odporom alebo samoregulačný, odborníci v našej spoločnosti majú bohaté skúsenosti.

Aby sa vykurovacie káble vo všetkých prípadoch dobre využili, naša spoločnosť ich prispôsobuje odolnosti a výkonu požadovanému pre konkrétny účel, takže žiadny vykurovací cieľ nie je prekážkou.

Kategórie vyhrievacích káblov

 

Fagyvedelmi

Protimrazový vyhrievací kábel

Termek Kep 1

Samoregulačný vyhrievací kábel

Termek Kep 2

Exteriérový vyhrievací kábel

Termek Kep 3

Elektrický vyhrievací kábel

Výkon

Vzdialenosť medzi uloženými káblami určuje vykurovací výkon na meter štvorcový, čím je možné vytvoriť vyšší výkon (rýchlejšia reakčná doba, vyššia teplota) alebo naopak nižší výkon (konštantná alebo nižšia teplota). Vykurovací vodič je ohýbateľný, takže jeho inštalácia je pomerne jednoduchá.

Vykurovací kábel je elektrický vodič určený na rovnomerné vedenie tepla po celom svojom povrchu s teplotou jadra 40-45°C. Má dvojitú izoláciu, kde vonkajší plášť poskytuje ochranu proti mechanickému poškodeniu, zatiaľ čo vnútorný hliníkový kryt, ktorý pokrýva celú dĺžku vykurovacieho kábla, filtruje prípadné elektromagnetické lúče, takže nie je potreba sa obávať magnetického žiarenia.

Vykurovací kábel, ak sa používa ako systém podlahového vykurovania, kombinuje nízke náklady na inštaláciu elektrického systému, 100% prevádzkovú účinnosť premeny elektrickej energie na tepelnú a všetky vymoženosti klasického podlahového vykurovania, ktoré zaručuje rovnomerné teplo na povrchu podlahy.

Ak v budove nie je dobrá izolácia, riešením môže byť ochrana vodovodného potrubia v mrazivom počasí. Bez regulácie a ovládania sa neodporúča nechávať tento vykurovací systém bez dozoru.

Systém je ovládaný pomocou izbových termostatov schopných spínať 16 A. V základnom prípade je termostat vhodný na spínanie a ovládanie výkonu 3600 wattov.

Dá sa upevniť na izolačnú fóliu hliníkovou páskou, so sťahovacou páskou na zvarenú sieť (kari rohož), alebo pomocou upevňovacej pásky aj priamo na betón.

Dôležité! Ak je pod vykurovacím káblom položený izolačný materiál, hrúbka betónu nad ňou musí byť minimálne 5 cm.

Naši kolegovia vám pomôžu vybrať vykurovací kábel, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

História

Technológia vykurovania podlahového vykurovania je stará takmer 40 rokov. Jeho výhodou sú nízke investičné náklady. Samotná technológia sa postupom času veľmi vyvinula. Vykurovacie káble sa dnes vyrábajú výhradne technológiou Twin-conductor, ktorá užívateľovi zaručuje lepšiu efektivitu prevádzky a dlhšiu životnosť ako kedykoľvek predtým. Systém vykurovacích káblov bol v zásade vyvinutý pre systémy podlahového vykurovania. Dnes sa úspešne používa aj na iných miestach. (napr.: potrubné vykurovanie, temperovanie priemyselných strojov a potrubí, ošetrovanie tepelných mostov, rozmrazovanie interiérov). Projektovanie vykurovacích káblových systémov a vytváranie nezávislého vykurovania je úlohou našich špecialistov.

Inštaláciu vykurovacích káblov pri vytváraní podkladového betónu je možné vykonať rýchlo a s nízkymi nákladmi. Ich prevádzka so zvýhodnenou distribučnou tarifou je ešte viac ekonomickejšia ako pri iných vykurovacích systémóv.

Vďaka tomuto elektrickému vykurovaciemu systému máte možnosť byť príslušníkom skupiny so zvýhodnenou distribučnou tarifou, tým pádom Vaše kúrenie bude ešte viac ekonomickejšie.