Vykurovacie rohože

Vykurovacie rohože

Sen každého staviteľa: efektívne vykurovanie, nízke náklady na inštaláciu

 

Ak uvažujeme o rekonštrukcii alebo výstavbe a zvolili by sme si ako kúrenie elektrický systém – vykurovaciu rohož, môžeme si do domu nainštalovať moderné, rýchle a lacné elektrické podlahové kúrenie.

Vykurovacie rohože je možné uložiť priamo do lepidla na obklady alebo do betónu. Povrch, na ktorý sa následne uloží vykurovacia rohož nie je nutné demontovať a vyhĺbiť, pretože hrúbka lepidla na obklady alebo stierky je dostačujúca. Vykurovaciu rohož je možné uviesť do prevádzky bezprostredne po jej uložení pomocou 2,5 metrového kábla pripojením do termostatu. Pripojovací kábel dlhý 2,5 m je pridaný výrobcom.

Nie je potrebné žiadne komplikované predbežné plánovanie, nevyžaduje sa žiadna špeciálna objednávka inštalačnej vrstvy. Jeho životnosť je navyše prakticky neobmedzená. Je ovládaný termostatom.

Futoszonyeg

Prečo je inštalácia taká jednoduchá a lacná?

9

Inštaláciu je možné uskutočniť bez demontovania starej podlahovej krytiny. Vykurovacie rohože je možné ľahko umiestniť na povrch už existujúcej podlahovej krytiny, či už ide o dlažbu alebo iný obklad.

9

Vykurovaciu rohož je možné pri montáži položiť do lepiacej vrstvy na obklady, priamo pod dlažbu. Vďaka procesu inštalácie sa podlaha zahrieva rýchlejšie.

9

Inštalácia vykurovacej rohože hrubej iba niekoľko mm je rýchla a nevyžaduje žiadne špeciálne mechanické prevedenie.

9

Nie je potrebné žiadne komplikované predbežné plánovanie, nevyžaduje sa žiadna špeciálna požiadavka inštalačnej podlahovej vrstvy. Jej životnosť je navyše prakticky neobmedzená. Je ovládaná termostatom.

9

Vykurovacia rohož ohrieva najprv podlahovú vrstvu nad ňou a následne už vyhriata vrstva ďalej rovnomerne vyžaruje teplo do miestnosti.

Správna inštalácia vykurovacích rohoží

 

Futoszonyeg Telepites

Inštalačný návod formou videa si môžete pozrieť TU!

 

Ako správne nainštalovať vykurovaciu rohož?

Pozrite si návod na inštaláciu vo videu!

 

Kategórie

 

Futohalo 100w

Vykurovacie rohože 100 w/m2

Futohalo 150w

Vykurovacie rohože 150 w/m2

Futohalo 200w

Vykurovacie rohože 200 w/m2

Folia

Vykurovacie rohože ALU 80 w/m2

Folia

Vykurovacie rohože ALU 100 w/m2

Folia

Vykurovacie rohože ALU 130 w/m2

Produkty

 

Neboli nájdené žiadne výsledky

Požadovaná stránka nebola nájdená. Skúste spresniť vaše hľadanie, alebo použite navigáciu na vrchu stránky.

A(z) 13–16 db termék a 22 db közül

Rovnomerná teplota a vysoký pocit pohodlia

Ak zvolíme vykurovaciu rohož, môžeme dosiahnuť rovnomernú teplotu a vysoký pocit pohodlia. Jednoducho povedané, už nám viac nebude zima na nohy. Jedno z najbezpečnejších elektrických podlahových kúrení, ktoré je možné rýchlo nainštalovať v akejkoľvek miestnosti, či už je to chodba, kúpeľňa, kuchyňa, obývacia izba, garáž.

Pre vykurovaciu rohož je potrebný iba 3,8 mm priestor pod dlaždicami. V tomto prípade je možné ju namontovať na existujúcu dlažbu alebo podlahovú krytinu, tým pádom nie je nutná demontáž starej podlahovej krytiny.

Vykurovacie rohože sú jednou z najdokonalejších riešení pre vykurovanie kúpeľní. Inštalácia elektrickej vykurovacej rohože so samolepiacim povrchom je jednoduchá, takže pre jej montáž nie je potrebná odborná spôsobilosť. Zapojenie do elektrickej siete a termostatu však odbornú spôsobilosť už vyžaduje. Náš systém nevyžaduje žiadnu údržbu ani záručnú kontrolu. Po montáže rohože je možné ju uviesť hneď do prevádzky a vďaka viacnásobnej izolácii sa netreba obávať nepriaznivých vplyvov, napríklad prasknutia potrubia. Vykurovací systém je možné odpojiť od napätia stlačením tlačidla na termostate a jeho opätovné uvedenie do prevádzky nevyžaduje nič iné ako zapnutie termostatu a nastavenie požadovanej teploty.

V prípade, ak vykurovaciu rohož chceme inštalovať pod studenú krytinu, ako napr. keramické, kamenné, žulové, mramorové alebo gressové dlaždice, tak je potrebné na rohož uložiť flexibilné lepidlo na obklad alebo poter. Ak nad vykurovaciu rohož bude umiestnená laminátová parketa, palubovka, PVC, koberec alebo vinylová podlaha, odporúčame na ňu dať tenkú vrstvu samonivelačného poteru.

Prečo je taký účinný?

Vďaka dobrému ovládaniu je veľmi šetrný k peňaženke. Je vhodný na vykurovanie domácnosti v obývačke, kuchyni, kúpeľni, izbe, garáži alebo dielni. Dobu ohrevu a načasovanie vykurovacej rohože si môžete prispôsobiť podľa vlastných potrieb. Pre každú miestnosť sa odporúča použiť samostatný termostat, aby bolo možné vždy nastaviť teplotu podľa potrieb ľudí v danej miestnosti. V prípade elektrického podlahového vykurovania sa vždy odporúča použitie dvojsnímačových termostatov. Pomocou termostatu je meraná a ovládaná nielen teplota vzduchu v miestnosti ale aj povrch vykurovacej rohože a tým aj povrch podlahovej krytiny.

Požadovanú teplotu je možné nastaviť aj mimo domova, cez internet – aplikáciou v smartfóne.

Elektrické vykurovacie rohože na rozdiel od tradičného podlahového vykurovania, nie sú zapustené do betónovej vrstvy podkladu, ale do lepidla na obklady, čím sa výrazne skracuje čas ohrevu a nedochádza k prehrievaniu hmoty nad ním a tým znižujú náklady.

 

Vyhrievacie vodiče

Vykurovací vodič s menším priemerom poskytuje teplo vo vykurovacej rohoži. Elektrický vodič spôsobuje rovnomerné tepelné straty po celom jeho povrchu s teplotou jadra 40 – 45 °C. Je dvojito zapuzdrený, vonkajší plášť ho chráni pred mechanickým poškodením, vnútorný hliníkový plášť pokrývajúci celú dĺžku vykurovacieho kábla filtruje elektromagnetické lúče, takže pri výbere tohto vykurovacieho systému sa nemusíme obávať magnetického žiarenia. Ako systém podlahového vykurovania spája priaznivú cenu inštalácie elektrického systému, 100% prevádzkovú účinnosť premeny elektrického prúdu na tepelnú energiu a všetky vymoženosti už známeho klasického podlahového vykurovania. V každom prípade je riadený špeciálnymi izbovými termostatmi schopnými spínať 16 Ampérov, ktoré možno ovládať aj na diaľku cez internet a smartfón. Svoje vykurovacie návyky tak najlepšie prispôsobíme vlastným, často sa meniacim potrebám. V základnom prípade je termostat vhodný na spínanie a ovládanie výkonu 3600 wattov.

O tom, akú vykurovaciu rohož sa oplatí vybrať rozhoduje aj typ použitej krytiny v miestnosti, funkcia a jej veľkosť. Elektrická vykurovacia rohož sa vždy nahreje len natoľko, nakoľko ako je to potrebné, pretože je umiestnená pod podlahovou krytinou, teda teplo nemusí prenikať mnohými vrstvami, kým ho pocítime. Systém navyše využíva svoju tepelnú akumulačnú schopnosť, pretože po vypnutí sa v podlahovej krytine udržiava teplo.

Prečo si myslíme, že vykurovacie rohože sú jednou z najlepších technológií podlahového vykurovania?

 • Tieto produkty si vďaka samolepiacim povrchom môžeme jednoducho a rýchlo nainštalovať aj sami
 • Pripája sa priamo k termostatu iba na jednej strane
 • Prepojovací kábel je dlhý 2,5 metra, nie je problém ho nainštalovať ani umiestniť
 • Má rovnomerné rozloženie tepla, maximálny komfort
 • Vzhľadom na ľahké a presné ovládanie môžeme počítať s nízkou spotrebou
 • Náš systém môžeme prevádzkovať prakticky bez údržby
 • Môžeme počítať s krátkym časom zahriatia, t.j. začne sa okamžitý odvod tepla hneď po zapnutí
 • Extra tenká konštrukcia, zmestí sa aj do lepidla na dlaždice, tj môže byť inštalovaná s minimálnym zvýšením úrovne podlahy
 • Sú to produkty bez elektrosmogu, sú bezpečné aj pre naše zdravie
 • Dvojitý senzorový termostat pre súčasné ovládanie teploty podlahy a teploty vzduchu v miestnosti
 • Vykurovaciu rohož je možné použiť ako sekundárny alebo hlavný vykurovací systém
 • Termostaty sa jednoducho ovládajú a pre každú miestnosť si môžete nastaviť rôzne teploty
 • V kombinácii s obnoviteľnými zdrojmi energie sa nám výrazne znížia náklady na vykurovanie

Elektrická vykurovacia rohož dokáže nahradiť prakticky akýkoľvek systém vykurovania. Kotly a radiátory nie sú potrebné, pretože vykurovacia rohož je priestorovo nenáročným a estetickým riešením pre každého. Môžeme ho zvoliť ako doplnkové kúrenie pre zvýšenie nášho komfortu, ale aj ako primárny režim vykurovania. Inštalačné náklady elektrickej vykurovacej rohože sú nízke, možno ju jednoducho namontovať aj s existujúcou krytinou.